Возникли вопросы? Свяжитесь с нами: +38 068 235 84 34, +38 095 794 67 32

poliv.tuman.dp@gmail.com

Системи поливу

images

Системи поливу

4[1]

Останнім часом ландшафтна індустрія знаходиться в фазі безперервного зростання. Ринок заповнений рослинами різної унікальності і цінової категорії. В результаті чого, складність і вишуканість ландшафтних робіт зростає, і покладатися на рівномірність зрошення, необхідною кількістю води свого унікального саду стає все складніше і складніше, особливо у відсутності вдома господарів. А на лояльність погодних умов розраховувати взагалі не доводиться.

З урахуванням вищесказаного систему автоматичного поливу можна порівняти з основним компонентом системи життєзабезпечення Вашого Саду.

Автоматична система поливу дозволить уникнути засихання улюблених рослин, забезпечить рівномірний і якісний полив Вашого саду, сприяючи зростанню і довголіттю рослин, та Вашому гарному настрою.

Так з чого складається середньостатистична система автоматичного поливу:

 1. Насосна станція або інше джерело води, що володіє необхідним тиском і кількістю води, на приклад магістральний водопровід. Середня кількість води, яка споживається системою поливу, знаходиться в межах від 60 до 100 літрів в хвилину при тиску 2,5 — 5 атмосфер..
 2. Магістральний, поливальні трубопроводи і сполучні фиттинги, що забезпечують транспортування води від джерела до зрошувачів.
 3. Клапани або крани, в залежності від автоматичного або ручного варіанту управління системою поливу.
 4. Зрошувачи, тобто пристрої, безпосередньо здійснюють полив.
 5. Контролер управління системою поливу і датчик дощу при автоматичному варіанті системи поливу.

Детальний опис продукції використовуваної нами, можна ознайомитися в каталогах, розміщених на нашому сайті.

 

631_image1 [1]Хочеться звернути увагу на те, що будь-яка система поливу починається з проекту. Тобто це основний і найвідповідальніший етап створення поливальних систем. Допущені на цьому етапі помилки дуже рідко вдається повноцінно виправити на етапі монтажу.

Тому хочеться звернути Вашу увагу саме на цей етап. Співробітники нашої фірми займаються проектуванням більше семи років.

Таким чином,

Зверніть

Вашу увагу на деякі нюанси і основні особливості проектів поливальних систем.

Зональність поливної системи 99 випадках з 100, є необхідною умовою. Саме помилки при розбивці на поливні зони призводять до загниваючим або навпаки засохлі рослинам, неможливості скорегувати час поливу та інших неприємних сюрпризів.

Основними принципами створення зон поливу є.

 1. Розрахунок зони поливу по необхідної кількості води, тобто сумарний об’ємом споживаної води не повинен перевищувати пропускну здатність клапана управління, в іншому випадку зрошувачі не вийдуть на радіуси поливу заявлені заводом виробником, що призведе до виникнення сухих зон. Цей прорахунок теж можна віднести до явних недоліків, які видно в процесі введення об’єкта в експлуатацію, тобто для перевірки цього розрахунку, потрібні спеціальні таблиці характеристик, не у всіх вони є.

 

 1. Не можна використовувати різні типи зрошувачів на одній зоні поливу. Так як у різних типів зрошувачів різні характеристики рівня опадів. Тобто при однаковому часу поливу в одних місцях будуть болота, в той час як в інших земля ледь промокне. Винятком є мікрокрапельниці з регульованим рівнем опадів. Цей момент явно видно з наданих поливними організаціями схем поливу.
 2. Також не можна об’єднувати в одну зону поливу рослини з різними вимогами до необхідної кількості води. Цей пункт не потребує особливих пояснень і якщо такі помилки є, то Ландшафтний дизайнери, біологи, озеленювачі дуже швидко їх розпізнають.
 3. При проектуванні зон потрібно врахувати поділу тіньових і сонячних ділянок ландшафту, в іншому випадку стає неможливим налаштування системи поливу, тобто на сонячній ділянці ми будемо мати дефіцит вологи, а в затіненому надлишок. Цей нюанс теж видно на проекті системи поливу.
 4. При створенні зон поливу не можна упускати момент вертикального планування ділянки. При плануванні поливних зон вздовж схилу, вода, з більш високих рівнів, буде стікати в більш низинні ділянки, в результаті, ми будемо мати або перезволоження в нижніх частинах ділянках, або недолік води на більш високих, і при цьому ми не зможе відредагувати цей момент за допомогою зміни часу поливу.
 5. Дорослішання ландшафту, тобто з ростом рослин їм починає не вистачати поливу і доводиться шукати можливості для додавання зрошувачів, також підросли рослини стають перешкодою на шляху води, внаслідок чого з’являються сухі плями.

Крім розбивки поливних зон, дивлячись на проект системи поливу, потрібно звернути увагу на розстановку зрошувачів. Більшість зрошувачів має мертву зону (невеликий радіус біля основи зрошувачів, яка не поливається), також характеристики поливу зрошувачів, а саме залежність рівня опадів при віддалення від зрошувачів, мають затухаючий характер, тобто чим більше віддалення від зрошувачів, тим менше води потрапляє на одиницю площі. Виходячи з чого, зрошувач встановлюється з рівномірним перекриттям, в іншому випадку буде не рівномірний полив, що особливо добре помітно на великих площах покритих газоном.

Також слід уважно стежити щоб потужні дощувателі з великим радіусом поливу не встановлювалися в безпосередній близькості до дерев і чагарників тому, що потужний струмінь води, що викидається роторними дощувателями може пошкодити рослинам.

Звернувши увагу на всі перераховані вище фактори, дивлячись на проект системи поливу, можна визначити наскільки ефективна буде ця система, і що ми отримаємо в результаті Автоматичний полив або головний біль.

 

Обладнення HUNTER

rblogo_pms348