Возникли вопросы? Свяжитесь с нами: +38 068 235 84 34, +38 095 794 67 32

poliv.tuman.dp@gmail.com

Системи Туманоутворення

images

Туманоутворення.

 

Функціонально система туманоутворення складається з: насоса високого тиску (70 bar), нейлонового або металевого трубопроводу, фітингів, які  самозатягуються, і форсунок, які розпилюють. Дані системи дуже гнучкі в проектуванні і монтажі, систему туманоутворення можна спроектувати та встановити практично на будь-якому об’єкті і, якщо початкові умови з часом змінюються, система легко трансформується під нові умови. При необхідності туманотвірні конструкції і обладнення можна легко демонтувати і перенести в інше місце установки . Однієї з головних переваг системи туманоутворення є її екологічність. У системі не використовуються холодоагенти типу аміаку або фреону, їх замінила звичайна вода, таким чином, чим чистіше воду ми подамо, тим екологічніше систему ми отримаємо на виході.


Способи застосування

Охолодження туманом.

Як і в більшості охолоджувальних 2 туман

систем, в принципі дії системи туманоутворення лежить процес випаровування рідини (в даному випадку води). Тобто при випаровуванні вода переходить з рідкого стану в газоподібний, при цьому з навколишнього простору відбирається необхідне для випаровування кількість теплової енергії, відповідно знижується температура навколишнього середовища. Але оскільки у води одне з найвищих в природі значень коефіцієнта теплоємності фазового переходу, для оптимальної роботи системи вода подрібнюється в краплі від 3 до 7 мікрон, в результаті чого досягається ефект швидкого випаровування і підвищується ефективність роботи системи. Основною відмінною рисою даних систем є те, що вони створені для роботи на відкритих просторах (тобто там, де не можуть працювати звичні всім кондиціонери). Але слід пам’ятати, що система туманоутворення не є кондиціонером в звичному сенсі. Процес випаровування води, що лежить в принципі роботи систем туманоутворення, сильно залежить від двох чинників:

  1.  температура навколишнього середовища,
  2. відносна вологість повітря, тобто чим сухіше і спекотніше тим вище ефективність системи.

І звичайно не слід забувати про те, що туманотвірні системи зволожують пересушене літнє повітря, знижує запиленість і видаляє небажані запахи, що істотно полегшує дихання. Таким чином, системи туманоутворення потрібно розглядати не як звичайну систему охолодження, а в більшій мірі як систему створення і підтримки комфортного мікроклімату на заданій території.

 


Охолодження літніх майданчиків, альтанок, терас.

Туманоутворюючі системи 3 туманвикористовуються для створення зони комфортного мікроклімату вуличних майданчиків, альтанок, терас кафе і ресторанів. Для охолодження внутрішніх двориків готелів, в зонах засмаги пляжів і басейнів. У нашому регіоні туманоутворюючими системами можна домогтися зниження температури від 6 до 12 градусів. Для створення комфортного мікроклімату туманотвірні форсунки встановлюють по периметру території, яку необхідно охолодити, створюючи так звану «туманну шторку». Випаровуючись, туман знижує температуру всередині периметра, в цей же момент «туманна шторка» діє як перешкода, що перешкоджає проникненню гарячого повітря, пилу і комах в зону комфортного мікроклімату. Якщо з яких-небудь причин туманна завіса буде недостатньо ефективнай, можна розташувати всі, або частину форсунок під дахом. Наприклад, ми маємо занадто глибоке приміщення, приблизно 6 або більше метрів, в такому випадку відсікає штора буде діяти не на всій площі, і для поліпшення роботи системи встановлюються форсунки під дахом, або форсунки, розташовані на туманоутворюючих кільцях закріплені на вентиляторах.

Все більше системи охолодження туманоутворюванням знаходять застосування в спорті. Охолодження спортивних арен і стадіонів, а також на спортивних заходах.4 туман

Якщо говорити про застосування такого роду систем в кафе і літніх майданчиках ресторанів, то крім комфортного відчуття відвідувачів, пов’язаних з охолодженням і зволоженням повітря, має місце ефект візуальної привабливості для клієнтів. Роботу системи видно здалеку і багато клієнтів віддають перевагу таким закладам, тому як зі слів клієнтів це прикольно, а також багато хто бачив роботу подібних систем на курортах Європи та Азії. У придорожніх кафе система туманоутворення допоможе позбутися від пилу і неприємних запахів, вихлопів автомобілів.

В системи туманоутворення можливе додавання аромамасел і антимоскітних добавок, виготовлених з натуральних компонентів з можливістю застосування навіть в дитячих закладах та закладах громадського харчування. Подача добавок здійснюється за допомогою програмованих насосів дозаторів.


7 туман

Охолодження туманом великих виробничих приміщень.

Охолодження туманом великих виробничих приміщень дозволить істотно заощадити на системі кондиціонування. Не має сенсу охолоджувати весь об’єм повітря величезних цехів. Система туманоутворення має унікальну здатність охолоджувати тільки той об’єм повітря де розміщені форсунки системи охолодження туманом. Таким чином можна створити одне або кілька місць комфортного мікроклімату. З метою економії для створення мультизонних систем охолодження можна використовувати один насос. Розмістивши елементи системи охолодження туманом в місцях роботи персоналу Ви значно збільшите продуктивність праці і суттєво понизите витрати на охолодження всього приміщення цеху.

 


Декоративний «природний» туман

8 туманАктивно використовується система для створення SANYO DIGITAL CAMERAприродного туману. За Вашим бажанням в будь-який момент навколо фонтанів і басейнів, біля водойм, на клумбах і в садах, на природних і рукотворних схилах і альпійських гірках, на будь-якої закритої або відкритої території. Досить одного Вашого бажання і над Вашим ландшафтом з’являється хмара природного туману, яка плавно стікає в поєднанні з підсвічуванням (в темний час доби), створить казковий, зачаровує, містичний ефект. Для отримання декоративного природного туману на ландшафті, використовується теж обладнання, що і для охолоджуючих систем, залишається тільки правильно підібрати і розташувати форсунки.


Попереднє охолодження зовнішніх блоків систем кондиціонування повітря.

10 туманУ зв’язку з тим, що з кожним роком температура навколишнього середовища стає все вище і вище, встановлені лише кілька років тому зовнішні блоки охолоджуючих систем вже не справляються з навантаженням. Таким чином в той момент, коли система охолодження повинна працювати з максимальною ефективністю — цього не відбувається через перегрів зовнішнього блоку охолодження. А зниження здатності до охолодження на 14-15% зовнішнього конденсатора веде до перевитрати електроенергії приблизно на 25- 30%. Це відбувається тому, що розраховані на більш лояльні кліматичні умови конденсатори зовнішніх блоків втрачають свою ефективність, що призводить до перегріву і значного зниження ККД системи в цілому.
11 туман

Використання туманоутворюючих систем високого тиску, ідеально підходить для вирішення проблеми зниження температури промислових систем кондиціонування з повітряним охолодженням. Величезна кількість крапельок води, розміром не перевищують 10 мкм, блискавично випаровуються, знижуючи температуру повітря на вході в конденсатор на 6-12 ° С. А в разі зниження температури повітря на вході в конденсатор на 6 ° С ефективність системи підвищується на 14%, якщо ж знизити температуру повітря, що подається на 12 о С то ефективність підвищується до 25-30%. Таким чином, при використанні систем туманоутворення можна домогтися зниження витрат на електроенергію більш ніж на 30% і істотно продовжити термін служби системи кондиціонування в цілому.


Контроль вологості

Швидко набирають популярність системи туману в теплицях, оранжереях, зимових садах. Контроль вологості за допомогою туманоутворюючих систем прискорить вирощування розсади, грибів і багато іншого.

Теплиці:

12 туманЯкщо використовувати, грамотно спроектовані, туманотвірні системи, без помилок монтажу та дотримуючись рекомендацій по експлуатації, то з’являється можливість збільшити прибутковість теплиць. За допомогою туманоутворюючих систем можна рівномірно розпилювати добрива та інші речовини, необхідні для обробки рослин. Використовуючи туманоутворюючих систем спільно з дозуючими насосами в автоматичному режимі, можна подавати: фітогормони, хімзахист, добрива, білкове харчування, регулятори росту та інше. Дегідратація рослин відбувається через листя, що є великою проблемою в зимовий період і через листя надходить основна кількість вуглекислого газу, який 13 туманстимулює ріст рослини і плодів. В результаті роботи туманоутворюючих систем волога рівномірно розподіляється, мінімізуючи витрати води, тим самим підвищуючи рентабельність. Основною перевагою туманоутворюючих систем в тепличному господарстві є можливість їх цілорічного використання, тобто охолодження теплиць в літній період і запобігання дегидрации в зимовий. Що в цілому забезпечує можливість створення необхідного мікроклімату протягом цілого року. Системи туманоутворення створюють заданий мікроклімат у всьому обсязі, будучи оптимальним рішенням практично для будь-яких рослин. Використовуючи туманотвірні системи, з’являється можливість забезпечити високу щільність посадки рослин. Таким чином, використання туманоутворюючих систем дозволяє істотно збільшити продуктивність в оранжереях і теплицях.


Мікроклімат прилавків і сховищ.

14 туманСистеми туманоутворення високого тиску активно використовуються для підтримки оптимального рівня вологості при зберіганні продуктів, запобігаючи зневоднення, і зберігаючи товарний вигляд. Овочі та фрукти складаються по більшій мірі з води, в наслідок різниці вмісту води в продуктах і навколишньому повітрі відбувається процес зневоднення, в результаті чого овочі і фрукти втрачають вагу і товарний вигляд, що призводить до прямих та не прямих збитків. Приблизно за таким же принципом організовуються системи охолодження і мікроклімату овочевих прилавків магазинів.


15 туман

Риба на 70% складається з води, тому процес зневоднення риби відбувається набагато швидше і більше помітне, як в холодильних камерах, так і на крижаних прилавках рибних магазинів. Система туманоутворення природним чином підтримає необхідний рівень вологості і допоможе контролювати запахи в сусідніх відділах супермаркетів.


16 туманМ’ясо, м’ясні продукти та деякі види сирів також схильні до висихання, система туманного мікроклімату допоможе зберегти продукти свіжими, система легко встановлюється в холодильних камерах, а рівень вологості автоматично контролюється вбудованими датчиками.


Грибниці

17 туманЗ урахуванням біологічних особливостей вирощування грибів системи туманоутворення набувають особливого значення. Оскільки гриб не харчується вологою з кореневої системи як більшість рослин, а «висмоктує» вологу з навколишнього повітря, підтримання відносної вологості в грибниці на рівні 90-95% є необхідною умовою для нормального розвитку гриба, та, отже, безпосередньо впливає на врожай і прибуток . Оскільки основний період реалізації грибів доводиться на зимовий період, проблема вологості виходить на перший план. Гриб не виробляє кисень, а навпаки «вдихає» повітря і «видихає» вуглекислий газ, (як людина), повітрообмін в грибниці дуже інтенсивний, а вологість зимового повітря в середньому становить 40-50% при температурі навколишнього середовища в середньому від -3 до -12 про С. При попаданні в приміщення і відповідно нагріванні повітря, відносна вологість падає майже до 0%, наситити повітря вологою шляхом звичайного розбризкування неефективне, оскільки великі краплі води не встигають випаруватися і осідають на поверхні гриба, що призводить до утворення коричневих плям, що погіршує товарний вигляд продукту. Система туманоутворення створює мелкодисперсную водяний пил (середній розмір краплі 5-7 мкм.) Яка має ефект блискавичного випаровування, тим самим швидко підвищуючи вологість повітря без осідання і нанесення шкоди товарного вигляду продукту.


Пилопригнічення

18 туманСистеми туманоутворення (на базі насосів високого тиску 65-80 атм.) знайшли широке застосування в установках для пригнічення пилу, як в закритих виробничих приміщення, включаючи розміщення елементів системи безпосередньо на обладнанні, так і на відкритих виробничих площах і місцях пересипу. Система туманоутворення створює велику концентрацію дрібнодисперсного водяного пилу (розмір краплі в межах 7-10 мкм). Також є можливість додавання поверхнево активних речовин, для поліпшення змочуваних властивостей води, які вловлюють частинки пилу (РМ 10 і менше) перетворюючи їх в більш великі і важкі конгломерати і осаджують їх на поверхню. Система туманоутворення ефективно протидіє вдихуваним частинок пилу розміром від 01-1000 мкм. Створюючи щільну завісу з туману, система перешкоджає поширенню пилу. Завдяки модульній конструкції  такі системи легко пристосувати до потреб будь-якого підприємства.


 

18-1 туман

1. Частинки пилу, зважені в повітрі

18-2 туман2. Розпилюємо мільйони крапель водяного пилу

18-3 туман3. Краплі води захоплюють частинки пилу і осаджують їх.


Тваринництво

Велика рогата худоба.

19 туманУ спекотну пору року, при відсутності охолоджувальних систем тварини, як і люди, відчувають стрес і дискомфорт, які роблять серйозний негативний вплив на здоров’я і продуктивність тварин. Науково доведено, що при збільшенні температури навколишнього середовища вище 28 о С, велика рогата худоба практично повністю припиняє прийом їжі,  тим самим втрачаючи вагу. У молочних корів знижуються надої до мінімальних показників. 20 туман

Також знижуються репродуктивні властивості і сильно погіршується здоров’я. Ступінь теплового навантаження тваринного визначається декількома факторами:

  1. Температура,
  2. Відносна вологість повітря,
  3. Сонячна активність,
  4. Рух повітря.

Система охолодження туманом ефективно знижує температуру на 6-14 о С. А якщо використовувати її в поєднанні з затінюванням і посиленою циркуляцією повітря, то ефект зростає багаторазово, тим самим збільшує прибуток тваринницької ферми.


Свинарство

D-1.0У літню спеку показники росту тварини часто погіршуються. Простіше кажучи, коли температура перевищує 30 о С., свинка більше думає про прохолодну калюжу, ніж про їжу. У свиней, як і у будь-якого живого організму, є термонейтральна зона, тобто певний температурний діапазон, в якому тварина почувається добре. Зрозуміло, що за нинішньої літній спеці температура навколишнього повітря сильно перевищує зону комфорту свиней. У таку спеку тварина втрачає апетит, у наслідок чого зупиняється набір ваги, а при сильній спеці вага тварини знижується. Традиційні системи кондиціонування обходяться вкрай дорого як при інсталяції, так і в подальшій експлуатації. Система охолодження туманом є найбільш ефективною в даному випадку, а потужні системи вентиляції, використовувані в свинарських комплексах дозволяють вільно використовувати системи туманоутворення високого тиску для зниження температури, як в приміщеннях, так і, в так званих, літніх таборах. На відміну від традиційних систем кондиціонування системи туманоутворення не сушать повітря і в той же час не дають сильного зволожуючого ефекту, зниження температури відбувається дуже плавно і м’яко. Таким чином, це не банальна система охолодження, а система створення і підтримки комфортного мікроклімату. І в сукупності  з невисокою ціною та експлуатаційних витратах, системи туманоутворення є оптимальним рішенням для тваринницьких комплексів.

Орієнтовна вартість систем туманоутворення.